کد آهنگ

با رمز مقدس یا علی‌بن ابی‌طالب(ع) پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش آغاز شد - بسیجیان ،جهادگران و نظامیان دریادل ایران اسلامی
X
تبلیغات
زولا

بسیجیان ،جهادگران و نظامیان دریادل ایران اسلامی

بر اساس آیات قران و احادیث و در راستای اطاعت از رهبری و نشر فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ بسیجی و جهادی و ارزش های دفاع مقدس


سرویس: استانها ، تاریخ: ۱۴/شهریور/۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰ ، شناسه خبر: ۸۴۹۷۶۰
رزمایش نیروی هوایی ارتش
با رمز مقدس یا علی‌بن ابی‌طالب(ع)

پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش آغاز شد

پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با رمز مقدس یا علی‌بن ابی‌طالب(ع) در منطقه عمومی اصفهان و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم گروه استان‌ها، پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با رمز مقدس یا علی‌بن ابی‌طالب(ع) در منطقه عمومی اصفهان با شرکت تمام پایگاه‌های شکاری نیروی هوایی و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.

امیر سرتیپ‌دوم خلبان روزخوش، سخنگوی این رزمایش دقایقی پیش با بیان اینکه در این مرحله ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب‌افکن، ترابری سنگین و نیمه‌سنگین، سوخت‌رسان، شناسایی، گشت هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین به‌مدت دو روز به انجام رزمایش می‌پردازند.

وی افزود: در این رزمایش، هواپیماهای جنگنده سوخو24 با شعاع و بُرد عملیاتی بلند، اف4، اف5، میگ29، اف14، هواپیماهای سوخت رسان، انواع پهپادها همراه با ترابری و پشتیبانی هواپیماهای سی130 حضور دارند.

امیر روزخوش ادامه داد: تمرین عملیات بُرد بلند جنگنده‌ها همراه با سوختگیری هوایی، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و هوا به هوا، کنترل و هدایت آتش شکاری بمب‌افکن‌ها، رصد اطلاعاتی منطقه عملیات با به‌کارگیری پرنده‌های باسرنشین و بدون سرنشین، استفاده از هواپیماهای گشت هوایی به‌منظور مقابله با هرگونه تجاوز هوایی دشمن و انهدام اهداف کشف‌شده؛ از محورهای مورد توجه فرماندهان در این رزمایش بزرگ هوایی است.

وی ادامه داد: قطعات طراحی شده در مراکز دانشگاهی و صنعتی کشور، صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش در این رزمایش مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: انجام تیراندازی‌های هوا به هوا، تیراندازی علیه اهداف هوایی با سرعت و در ارتفاعات مختلف، تیراندازی و بمباران هوا به زمین با استفاده از بمب‌های هوشمند سنگین و نیمه‌سنگین و استفاده از انواع موشک‌های لیزری، تلویزیونی، حرارتی و راداری و انواع راکت‌ها و بمب‌های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور از دیگر بخش‌های مهم این مرحله از رزمایش است که در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار این رزمایش در سطح تاکتیکی و با رویکرد جدید طراحی شده است، افزود: رزمایش فدائیان حریم ولایت5 با تاکتیک‌های عملیاتی جدید و سامانه‌های مختلف دشمن، رزم جدیدی را به ثبت رسانده است.

امیر روزخوش در خاتمه با بیان اینکه رویکرد این رزمایش درس از مکتب عاشوراست، تأکید کرد: خلبانان جوان، شجاع، آموزش دیده و متبحر نیروی هوایی ارتش با تأسی از فرهنگ عاشورایی و تجربه گران‌بهای پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، دانسته‌ها و تاکتیک‌های رزمی خود را در این رزمایش تمرین خواهند کرد.


یکشنبه 15 شهریور 1394   07:52   علیرضا هوشمند -خادم ایثارگران   |  نظرات (0)

 

THEME by : onway.ir

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.